علت عادت ماهانه زنان,درمان درد قاعدگی

Menstruationعادت ماهانه دخترونه زنان

علت عادت ماهانه زنان,درمان درد قاعدگی

به گزارش سایت اختصاصی بانوان , نازخاتون مصرف مسکن های شیمیایی دارای عوارض بسیار و اعتیاد آور است که مصرف آن به هیچ وجه توصیه نمی شود

جایگزین بسیار مناسب و بدون عوارض استفاده از مواد غذایی و روش های طبیعی است که درد عادت ماهانه را به شدت کاهش می دهد.

درد قاعدگی یا عادت ماهانه

درد قاعدگی  درد شدید هنگام عادت ماهانه شبیه دل پیچه می باشد  و بیشتر در زیر و وسط شکم بروز پیدا می کند .البته سطح شیوع  این درد در هر خانمی متفاوت می باشد ، گاهی این دردها تا زیر کمر وحتی کلیه های فرد را فرامی گیرد
زمان درد عادت ماهانه
  درد می تواند از یک تا دو روز قبل از قاعدگی شروع شود وتا ۴ روز طول بکشد. که  این دردها نظم خاصی ندارد و شدت و محل آن در هر فرد و در هر ماه متفاوت است.
این دردها که از نوع کوفتگی هستند، گاهی اوقات آن قدر شدیدند که فرد مجبور می شود دست از تمام فعالیت هایش کشیده و دراز بکشد .
علائم قاعدگی یا عادت ماهانه
دردهای قاعدگی همراه با علائم متفاوتی هستند مانند تهوع ، سردرد، خستگی ، کسالت ، اسهال ، استفراع و … در واقع با وجود این دردها قاعدگی برای برخی خانم ها تبدیل به یک فاجعه ماهانه می شود.
انواع دردهای قاعدگی
به دو نوع اولیه و ثانونه تقسیم می شوند.
درد های اولیه دردهای معمول و رایج هستند که خیلی شدید نیست و قابل تحمل وکنترل است. اما دردهای ثانویه که بسیار شدید هستند ومعمولا با هیچ مسکنی تسکین پیدا نمی کنند، خطرناکند ونیاز به معاینه پزشک دارد. همچنین ممکن است علت دردهای قاعدگی ثانونه بیماری های زمینه ای مانند آندومتریوز باشد.
برای کنترل و کاهش درد عادت ماهانه
از مصرف برخی خوارکی ها که طبعی سرد دارند، مانند انواع ترشی و سبزیجات ، سالاد، سرکه ، سرکه ، خیار ، گوجه فرنگی و… پرهیز شود یا میزان مصرف آنها را به کمترین حد ممکن رساند .در مقابل از موادی تغذیه شود که در عین گرم ومفید بودن ، به راحتی در دسترس است؛ مانند حلوا، زنجیل دم کرده ، چای زنجیل و چای بابونه.
هنگامی که فرد ومخصوصا دختران جوان ناشتا هستند، آب نخورند
در این دوران از استعمال آب زیاد و مخصوصا آب سرد در هنگام شست وشوی دستگاه ادراری تناسلی پرهیز شود. همچنین توصیه می شود در صورت امکان فرد در روزهای اول قاعدگی حمام نرود . این موارد باید رعایت شود اما متاسفانه اکثر افراد اهمیتی به آن نمی دهند و در آینده دچار مشکل می شوند
طب سنتی همچنین برای کاهش دردهای قاعدگی کارهای موضعی مانند روغن مالی را پیشنهاد می کند. برای این کار فرد باید نواحی رحم را روغن گرم بمالد .البته بهترین و موثرترین حالت این است که از یک تا دو روز قبل از شروع قاعدگی به روغن مالی یا مصرف ، تغذیه خاص شروع شود

مواد غذایی برای کاهش , تسکین و درمان درد عادت ماهانه

برخی انواع مواد خوراکی از طریق مبارزه با التهاب ، مسدود ساختن سیگنال های درد وحتی درمان بیماری های نهفته قادرند درد را ز بین ببرند که برخی از انواع موثر آنها عبارتنداز:
گیلاس,زنجبیل,فلفل قرمز,گوشت ماهی,ماست,قهوه,نعناع,سویای سبز, آب میوه قره قاط


دوست عزیز اگه میخوای در سریعترین زمان به مطالب جذاب و جدید درخصوص سلامتی بانوان دسترسی داشته باشی فقط کافیه آی دی زیر رو لمس کنید و join را بفشارید و عضو کانال تخصصی بانوان نازخاتون شوید.

کانال تخصصی بانوان نازخاتون
nazkhaatoon@

متن زیر را کپی و برای دوستان خود درواتساپ و تلگرام بفرستید

محصولات

http://nazkhatoon.gertoop.com/?p=98

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*